loading...
خرید و فروش بیت کوین

کسب درآمد اینترنتی از ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال امسال شاهد افت قیمت و نوسانات نزولی بوده‌اند. اتفاقی که بجز سال ۲۰۱۴ شاهد آن نبودیم. البته این افت قیمت زمانی حس می‌شود که در یک بازه کوتاه

yash بازدید : 988 جمعه 25 آبان 1397 نظرات (0)

بازار ارزهای دیجیتال امسال شاهد افت قیمت و نوسانات نزولی بوده‌اند. اتفاقی که بجز سال ۲۰۱۴ شاهد آن نبودیم. البته این افت قیمت زمانی حس می‌شود که در یک بازه کوتاه زمانی قیمت‌ها را محاسبه کنیم. اگر کمی این بازه زمانی را بزرگ تر کنیم، با توجه به روند قیمت‌ها، خیلی راحت می‌توان با محاسبه سرانگشتی متوجه شد بعضی از کوین‌های بالای جدول چند برابر شده‌اند.

با مقایسه قیمت های فعلی با رقمی که در تاریخ ۱۷ می ۲۰۱۵ از کوین‌مارکت‌کپ ثبت شده است، می بینیم که بیتکوین افزایش قیمت بیش از ۳۰۰۰٪ داشته است، در حالیکه ارزش چهار آلتکوین دیگر بین۹۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ درصد افزایش یافته است.

این ارز دیجیتال که اولین ارز رمزنگاری‌شده نیز محسوب می شود و در رتبه اول جدول قرار دارد، حدود ۳۳۰۰٪ افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۵ این کوین ارزش ۲۳۷ دلار معامله شده و امسال ارزشی حدود ۸۰۰۰ دلار دارد. حجم معاملات نیز فاکتوری حائز اهمیت است. در سال ۲۰۱۵ حجم معاملات بیت کوین ۳.۴ میلیارد دلار بوده و امسال با پیشرفت چشم‌گیری به ۱۴۰ میلیارد دلار رسیده است.

ریپل

ریپل با توکن XRP که در سال ۲۰۱۵ دومین ارز دیجیتال در جدول بود، درهمان سال حجم معاملاتی حدود ۲۰۸ میلیون دلار داشت و ارزش هر توکن آن چیزی حدود ۰.۰۰۶۵ دلار بود. در مدت سه سال، ارزش این کوین حدود ۱۰۰۰۰٪ افزایش یافت و به ۰.۶۶۷ دلار رسید. در تاریخ ۱۹ می امسال حجم معاملات ریپل در بازار حدود ۲۶ میلیارد دلار بوده است.

لایت‌کوین

لایت کوین نیز در سال ۲۰۱۵ سومین ارز جدول بود و با حجم معاملات ۵۷.۷ میلیون دلار، به ارزش ۱.۴۵ دلار معامله می‌شد. در سال ۲۰۱۸ این ارز همچنان بین ۶ ارز بالای جدول قرار دارد و ارزش آن ۱۳۲ دلار است. حجم معاملات لایت کوین در تاریخ ۱۹ می امسال ۷.۶ میلیارد دلار بود.

دش و استلار

در سال ۲۰۱۵ دش چهارمین ارز دیجیتال بازار بود و با ۱۶ میلیون دلار حجم معاملات، ارزش ۳ دلار داشت. این کوین با اینکه در حال حاضر در رتبه ۱۳ام قرار دارد، حجم معاملات حدود ۳ میلیارد دلار دارد و قیمت هر دش حدود ۳۹۳ دلار است. این رقم یعنی چیزی حدود ۱۲۶۷۰٪ افزایش داشته است.
استلار نیز پنجمین ارز بازار، حجم معاملات ۱۲.۵ میلیون دلار داشت و ارزش هر توکن آن ۰.۰۰۲۶ دلار بود. امسال استلار در رتبه هشتم قرار دارد و با رشد ۱۱۸۶۰٪ به ۰.۳۱ دلار رسیده است و روزانه حجمی حدود ۵.۸ میلیارد دلار جابجا می‌شود.

امروزه شاهد تغییرات زیادی در بازار کریپتو هستیم، برای مثال اتریوم که در حال حاضر بعد از بیت کوین دومین ارز جدول است در سال ۲۰۱۵ جز ده ارز بالای جدول نبوده است. لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۵۰ ارز در بازار وجود داشت و اکنون چیزی حدود ۱۶۰۰ ارز مجازی تولید شده است. شاید بتوان گفت ماندگاری در این بازار و حفظ روند صعودی با وجود بیش از ۱۶۰۰ ارز مجازی در بازار نکته مهمی برای سرمایه‌گذاری است.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟